Note: To protect the privacy of our members, e-mail addresses have been removed from the archived messages. As a result, some links may be broken.

Lesson Plans


budgets

[ Thread ][ Subject ][ Author ][ Date ]
Heidi McElroy (hmcelroy)
Mon, 21 Oct 1996 19:36:14 -0500


Betti, Are we talking about $ 6.50 per student enrolled in the school or
per student enrolled in Art.? Surely you don't mean buy expendable
supplies for one student for ten months for $6.50? Try going to K- Mart.
What supplies can you buy for $6.50? Does this include visuals, equipment
repair and replacement, Books? I am working with less than $10.00 per art
student and I spend hours agonizing over where to spend the money. I am
interested in hearing about other allocations. Heidi McElroy

  • Maybe reply: Margaret Grosspietsch: "Re: budgets"